300.000 кристали: Вака ќе изгледа блескавата сцена на Оскарите 2017

300.000 кристали: Вака ќе изгледа блескавата сцена на Оскарите 2017

51
0
СПОДЕЛИ

Ѕвездите не се единственото нешто кое ќе заблеска во Оскаровската ноќ.

Сцената во Долби Театарот во Калифорнија, во недела ќе биде украсена со 300.000 сваровски кристали.

Оваа година таа ќе биде побогата од минатогодишната за 100.000 сваровски кристали бидејќи лани „само“ 200.000 кристали заблескаа на сцената за 88-те Оскари.

За сцената која блеска се погрижи дизајнерот Дерек Меклејн, кој петти пат по ред соработува со главните продуценти на Оскарите.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР