СЛУШАЈ ВО ЖИВО!

 
Слушај Online

симни бесплатно!

Децата на познатите: Горан Кан, син на Цветанка Ласкова (видео)

0
Објавено 22/06/2013 16:46 од kristina во Extra Exclusive
Т

ој е син на познатата македонска пејачка на народна музика, Цветанка Ласкова, а неговото име е Горан Кан.

По професија е диџеј, кој љубовта кон музиката ја наследил од неговата мајка.

Горан Кан зборуваше за неговите почетоци и за детство, пред камерата на Екстра Ексклузив.

Тој со македонската јавност сподели каква мајка е Цветанка, но и откри дека покрај неговата професија и мајка му ја засакала електронската музика.

Што друго сподели Горан Кан со македонската јавност за неговата позната мајка, погледнете во видеото.


loading…0 CommentsКоментирај прв!


Коментирај


Protected by WP Anti Spam
последни вести
 
 • хајди клум
 • куче
 • автомобил
 • рубикова коцка
 • северина
 • шерил кол2
 • Алесандра Амбросио1
 • влатко лозаноски
 • Концерт на хорот „Про Арс“ на 16. „Есенски музички свечености“
 • Четири современи јапонски филма во Кинотеката на Македонија
 • Четири современи јапонски филма во Кинотеката на Македонија
 • сека алексиќ и вељко
 • марс 2015
 • милан поповиќ
 • џастин и џенифер
 • кардашијан
 • кралица елизабета втора
 • кејти холмс и џејми фокс
 • ана ристиќ
 • кендал џенер