СЛУШАЈ ВО ЖИВО!

 
Слушај Online

симни бесплатно!

Лицето на Анџелика Хјустон се „распадна“ од ботокс

0
Објавено 08/01/2013 12:11 од Маја во Ѕвезди
Н

а претставувањето на втората сезона на серијата „Smash“ оскаровката покажа колку хируршките зафати за подмладување ја уништиле.

Како тинејџерка Анџелика Хјустон беше баран модел, но денеска изобличеното лице на 61 годишната оскаровка може се појави единствено во антиреклама за пластична хирургија.

Славната американска актерка ја шокираше јавноста со нејзиниот изглед на претставувањето на втората сезона на музичко-драмската серија „Smash“ која се прикажува на NBC.

Нејзиното некогаш софистицирано и единствено лице се „распаднало“ од колаген инекциите и експерименталното користење на ботокс. Со користењето на ботокс актерската икона призна дека сака да го сочува младешкиот изглед.

Но, наместо затегната кожа без брчки, резултатот е трагичен. Некогаш острите црти на лицето сега изчезнале.

Последицата за тоа се долгогодишните хируршки зафати на кои актерката требала да подлегне откако третманот со ботокс тргнал на лошо.

Тоа било пред дваесетина години во време кога супстанциите за пеглање на брчките во козметичката индустрија само што започнале да се користат.

– Отидов на лекар и тој ми рече дека постои една нова прекрасна работа наречена ботокс. Зема огромна игла и ми ја заби. Болката која ја почувствував не се опишуваше. Почнав да се превртувам од болка, а потоа и слените 4 дена трпев страшни главоболки, изјавила Анџелика.

loading…0 CommentsКоментирај прв!


Коментирај


Protected by WP Anti Spam
последни вести
 
 • орнела
 • пинк
 • рита ора
 • гордон ремзи
 • карлеуша
 • шакира
 • цеца
 • рада и милан
 • Џиџи Хадид и Зајн Малик
 • ненад водител
 • пирели 2016
 • проститутка
 • восочната фигура на лима
 • шинед о конор
 • nokaut1
 • hitportal kosa
 • stoilov-e1448902649540
 • тамара и мачка
 • дога која се плаши од се
 • селена гомез