Слушај Online

симни бесплатно!

Лицето на Анџелика Хјустон се „распадна“ од ботокс

0
Објавено 08/01/2013 12:11 од Маја во Ѕвезди
Н

а претставувањето на втората сезона на серијата „Smash“ оскаровката покажа колку хируршките зафати за подмладување ја уништиле.

Како тинејџерка Анџелика Хјустон беше баран модел, но денеска изобличеното лице на 61 годишната оскаровка може се појави единствено во антиреклама за пластична хирургија.

Славната американска актерка ја шокираше јавноста со нејзиниот изглед на претставувањето на втората сезона на музичко-драмската серија „Smash“ која се прикажува на NBC.

Нејзиното некогаш софистицирано и единствено лице се „распаднало“ од колаген инекциите и експерименталното користење на ботокс. Со користењето на ботокс актерската икона призна дека сака да го сочува младешкиот изглед.

Но, наместо затегната кожа без брчки, резултатот е трагичен. Некогаш острите црти на лицето сега изчезнале.

Последицата за тоа се долгогодишните хируршки зафати на кои актерката требала да подлегне откако третманот со ботокс тргнал на лошо.

Тоа било пред дваесетина години во време кога супстанциите за пеглање на брчките во козметичката индустрија само што започнале да се користат.

– Отидов на лекар и тој ми рече дека постои една нова прекрасна работа наречена ботокс. Зема огромна игла и ми ја заби. Болката која ја почувствував не се опишуваше. Почнав да се превртувам од болка, а потоа и слените 4 дена трпев страшни главоболки, изјавила Анџелика.


0 CommentsКоментирај прв!


Коментирај


Protected by WP Anti Spam
последни вести
 
 • Никотин хитпортал
 • шпага
 • јелена карлеуша со сина коса
 • хипстер дедо хитпортал
 • ѓоковиќ хитпортал
 • Ким Кардашијан МТВ црвен тепих
 • џена џејмсон хитпортал
 • Црвен тепих MTV видео 2015
 • кристина беквалац
 • тони игор хитпортал
 • мајли сајрус на мтв
 • мели елена марјана хитпортал
 • време сонце
 • ликовна колонија скопје хитпортал
 • возење на воз
 • Николина Пишек
 • тамара хитпортал
 • аца лукас
 • Лепа Брена
 • лила хитпортал