СЛУШАЈ ВО ЖИВО!

 
Слушај Online

симни бесплатно!

Турски актери завршија во затвор меѓу кои и Езел

0
Објавено 05/08/2013 12:12 од Маја in Балкан
В

о акција на истанбулската полиција, која имала за цел разбивање на трговија со наркотици, притворени се околу 30 луѓе, меѓу кој се наоѓа и турскиот актер Кенан Имирзалиоглу, познат по улогата на Езел во истоимената серија, пишува Klix.ba.

Акции биле организирани во Истанбул, Анкара, Бодрум и Кушадаси.

Покрај „Езел“ притворени се и уште неколку турски актери.

Биле притворени и Нехир Ердоган (Назли од „Зет домазет“) и Енгин Гунајдин (Ѓул-ага од „Величествениот“), пишува ТВ Пакет

Ова не е прв пат турски славни личности да завршат зад решетки поради дрога. Пред неколку месеци успасен е и Џемал Хунал кој македонската публика го знае како Керем од „Аси“, додава ТВ Пакет.

Видео: Апсењето на Езел


loading…0 CommentsBe the first to comment!


Leave a Response


Protected by WP Anti Spam
последни вести
 
  • Рајан
  • Цеца и Јелена
  • Јелена и ќерка и
  • амал клуни стомачни
  • клое кардашијан и ламар одом
  • Адел
  • ким како круела де вил
  • Драгана Мирковиќ
  • Анабела
  • Драмски театар одбројува 70 дена до 70 години од првата премиера