СЛУШАЈ ВО ЖИВО!

 
Слушај Online

симни бесплатно!

Турски актери завршија во затвор меѓу кои и Езел

0
Објавено 05/08/2013 12:12 од Маја во Балкан
В

о акција на истанбулската полиција, која имала за цел разбивање на трговија со наркотици, притворени се околу 30 луѓе, меѓу кој се наоѓа и турскиот актер Кенан Имирзалиоглу, познат по улогата на Езел во истоимената серија, пишува Klix.ba.

Акции биле организирани во Истанбул, Анкара, Бодрум и Кушадаси.

Покрај „Езел“ притворени се и уште неколку турски актери.

Биле притворени и Нехир Ердоган (Назли од „Зет домазет“) и Енгин Гунајдин (Ѓул-ага од „Величествениот“), пишува ТВ Пакет

Ова не е прв пат турски славни личности да завршат зад решетки поради дрога. Пред неколку месеци успасен е и Џемал Хунал кој македонската публика го знае како Керем од „Аси“, додава ТВ Пакет.

Видео: Апсењето на Езел


loading…0 CommentsКоментирај прв!


Коментирај


Protected by WP Anti Spam
последни вести
 
 • Џиџи Хадид и Зајн Малик
 • ненад водител
 • пирели 2016
 • проститутка
 • восочната фигура на лима
 • шинед о конор
 • nokaut1
 • hitportal kosa
 • stoilov-e1448902649540
 • тамара и мачка
 • дога која се плаши од се
 • селена гомез
 • човек 80 години
 • Најстарата Европејка наполни 116 години
 • софија и џо
 • луис хамилтон
 • наташа со сестра и
 • кајли миног2
 • автомобили
 • маца дискреција