СЛУШАЈ ВО ЖИВО!

 
Слушај Online

симни бесплатно!

Како да сварите јајца со мобилен? Неверојатно, но вистинито!

0
Објавено 23/02/2013 20:47 од Маја во Занимливости
П

отребно ви е:

1.Едно јајце и 2 мобилни телефони;

2. 65 минути да се јавите од едниот телефон на другиот

Ќе воспоставите повик помеѓу двата мобилни телефони, линијата нека биде вклучена околу 65 минути;

Ништо нема да се случи во првите 15 минути;

По 25 минути јајцето почнува да се затоплува;

По 45 минути јајцето е врело;

По 65 минути јајцето е сварено.

Заклучок:

Ако микробрановата радијација емитувана од мобилни телефони е способна да ги менува протеините во јајцето, замислете што може да направи со протеините во нашиот мозок кога зборуваме на мобилен.

Извор – Попара.мк

loading…0 CommentsКоментирај прв!


Коментирај


Protected by WP Anti Spam
последни вести
 
 • андреј
 • бебето на коко и ајс ти
 • пасат1
 • марко
 • 20151027-curry-recap-760-e1446026693596
 • 111-e1448665100780
 • Capture122-e1448729133251
 • погача со компири
 • полиција
 • графика
 • XXXX arrives for the 29th Annual ARIA Awards 2015 at The Star on November 26, 2015 in Sydney, Australia.
 • кеба
 • бред пит
 • зденка, сестрата на северина
 • чистење на четка за шминка
 • венчаница
 • лажење
 • леб
 • ен хатавеј
 • џенифер анистон