Слушај Online

симни бесплатно!

Најплатената четворка во порно бизнисот (фото)

0
Објавено 13/09/2012 12:23 од Маја во Секојдневие
Д

ека се исплати да се изглуми по некој оргазам докажуваат и податоците од порно индустријата.

Иако она што актерите во филмовите за возрасни го прават навистина не може да се нарече глума, факт е дека добро се плаќа.

Податоците од порталот Celebrity Networth покажуваат дека во порно индустријата годишно се заработува дури 15 милијарди долари.

Но, испотените актери и актерки од  „вриштење“ пред камерите добиваат само мал дел од колачот, па и тие дури се милионери.

Ударната четворка изгледа вака:

1. Џена Џејмисон

На врвот на листата најплатени порно-ѕвезди се наоѓа фамозната Џена Џејмисон што за многу не е премногу шокантен податок. Секој човек над 18 години слушнал за оваа порно актерка. Таа заработува 30 милиони долари годишно. Иако излезе од бизнисот со преку 160 филмови зад себе, Џена е планетарно позната.

2. Тера Патрик

На второ место се најде популарната „актерка“ Тера Патрик која годишно заработува околу 15 милиони долари, а играла во преку 100 филмови за возрасни. Тери ја откри познатата агенција за фотомодели „Форд“, па уште како млада девојка започнала да работи во Њујорк како модел. Затоа што и биле потребни пари за школување, таа се свртела кон порно индустријата.

3. Питер Норт

Трет по ред на листата е Питер Норт кој благодарение на неговата алатка заработува и до 10 милиони долари годишно. Глумел во преку 1.600 порно проекти, а на почетокот на кариерата се појавувал и во хомосексуални филмови.

4. Џеси Џејн

Четврта на листата и тоа со заработка од 8 милиони долари годишно е Џеси Џејн. Интересно, таа посакала да се занимава со оваа работа откако видела интервју со Тери Патрик. Велат дека е одлична во својата работа, а добила и бројни награди за лезбо сцени.


0 CommentsКоментирај прв!


Коментирај


Protected by WP Anti Spam
последни вести
 
 • јајце за слабеење
 • румер вилис
 • клои кардашијан
 • „Бела ноќ“ во Скопје
 • Изложба =
 • Почнува 8.Фестивал на пантомима и физички театар „Панфиз“
 • дино мерлин
 • 5606de2fd3583zvezda_fener__-18_headline-e1443294253675
 • 20150930133205-e1443617478895
 • blater1
 • 3 к
 • седење
 • пеење
 • марџ и хомер
 • џакарта
 • Премиера на претставата „Кирил и Методи, who are you“ во Прилеп
 • „Матица македонска“ прославува 24 години
 • Македонската филхамонија во Њујорк на 7 и 8 октомври
 • настинка хитпортал
 • градник