СЛУШАЈ ВО ЖИВО!

 
Слушај Online

симни бесплатно!

Неверојатни фотографии: Животни во стомакот на мајките

0
Објавено 05/07/2013 18:13 од kristina во Секојдневие
Д

окументарецот на National Geographic, под името „Extraordinary Animals in the Womb“, прикажува фасцинантни фотографии на животните во стомакот на мајките.

Документарецот е комбинација од три димензионални фотографии од ултразвук, компјутерска графија и мала камера која го регистрирала плодот од зачнувањето до раѓањето.

National Geographic создадоа документарец кои вреди да се погледне. Ние во продолжените ви претставуваме дел од неверојатните фотографии.


loading…0 CommentsКоментирај прв!


Коментирај


Protected by WP Anti Spam
последни вести
 
 • хајди клум
 • куче
 • автомобил
 • рубикова коцка
 • северина
 • шерил кол2
 • Алесандра Амбросио1
 • влатко лозаноски
 • Концерт на хорот „Про Арс“ на 16. „Есенски музички свечености“
 • Четири современи јапонски филма во Кинотеката на Македонија
 • Четири современи јапонски филма во Кинотеката на Македонија
 • сека алексиќ и вељко
 • марс 2015
 • милан поповиќ
 • џастин и џенифер
 • кардашијан
 • кралица елизабета втора
 • кејти холмс и џејми фокс
 • ана ристиќ
 • кендал џенер