СЛУШАЈ ВО ЖИВО!

 
Слушај Online

симни бесплатно!

Во продажба новогодишни елки од чисто злато (фото)

0
Објавено 18/11/2013 22:17 од Маја во Занимливости
П

родавницата за ексклузивни јувелирски производи „Гинза Танака“, која се наоѓа во центарот на најпознатиот трговски кварт на Токио Гинзапоново, одлучи да продава посебни елки наменети за оние кои ексклузивно сакаат да ги дочекаат Божик и Нова Година, па стави во продажба новогодишна елка од чисто злато чија цена е 500 милиони јени (околу пет милиони долари).

Како што јавуваат јапонски медиуми, висината на најголемата елка од колекцијата „Дизни Златна новогодишна елка“ е 2,4 метри, а за нејзина изработка се потрошени 43 килограми чисто злато.

Главна карактеристика се фигурите на хероите на Дизни – Мики Маус, неговите другари Мини, Пајо Паторот, Вини Пу и други. Секој од овие украси е рачно изработен, а го надополнуваат кутии со замислени подароци.

loading…



0 Comments



Коментирај прв!


Коментирај


Protected by WP Anti Spam
последни вести
 
 • кеба
 • бред пит
 • зденка, сестрата на северина
 • чистење на четка за шминка
 • венчаница
 • лажење
 • леб
 • ен хатавеј
 • џенифер анистон
 • „Ајнштајновите соништа“ премиерно во прилепскиот театар
 • група
 • Премиера на операта Адријана Лекуврер во МОБ
 • скот и кортни
 • тони цетински и северина
 • моника
 • дарко и тина
 • лепа брена
 • тепачка
 • пари