Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Анџелина Џоли позира со своите ќерки за „Elle“

Анџелина Џоли позира со своите ќерки за „Elle“

1511
0
SHARE

Анџелина Џоли ја красни насловната страна на магазинот „Elle“ во кој позираше и зборуваше за своите ќерки.

Мајката на шест деца ја искористи можноста да не потсети колку родовата еднаквост е важна, а за тоа ги учи и своите три ќерки, Шајло, Вивиен и Захара.

Во црно-белата фотосесија актерката блеска, а на една од фотографиите ги има и нејзините ќерки.

Џоли во интервјуто вели дека е сигурна дека нејзините ќерки ќе го променат светот.

„Од мали нозе тие се научени дека мажите и жените заедно, без никакви предрасуди можат да направат добри работи за човештвото“, додава таа.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here