Home ШОУ БИЗз Балкан Аца Лукас повторно во проблеми: Не му дозволиле да ја напушти Србија

Аца Лукас повторно во проблеми: Не му дозволиле да ја напушти Србија

511
0
SHARE

Аца Лукас доживеал непријатна ситуација откако на аеродром не му дозволиле да ја напушти Србија.

Станува збор за проблем кој настанал поради постапката која се води против него, а се однесува на казна за пребрзо возење.

Од судот потврдија:

„ Ве известуваме дека против обвинетиот Александар Вуксановиќ во тек е постапка поради казна за пребрзо возење. Обвинетиот се јавил на повикот, каде беше сослушан и на коректен начин ја даде својата одбрана. Во моментов прекршочната постапка продолжува“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here