Автори Постови од goga

goga

1879 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Во пресрет на новогодишните и божиќни празници, ви предлагаме рецепт за божиќни колачи. Едноставни се за подготовка, мошне вкусни а во еден сад се печат...

Актерката Дубравка Мајатовиќ по смртта на својот партнер Маринко Маџгаљ беше во потполна тишина. Иако се разделија, она што ги спојуваше покрај големото пријателство беше...

Американската риалити ѕвезда Кортни Стоден наводно одткри дека со сопругот, глумецот Даг Хатчинсон, чекаат бебе. „Овој период за мене е горчлив и сладок. Mоментално сум...

Александра Пријовиќ повеќе не ја носи титулата снаа на Лепа Брена. Пејачката наводно ја прекинала врската со Филип Живојиновиќ. Иако се изјаснија дека премногу се...

Шминката може да ве направи по самоуверени, секако и поубави ако знаете како правилно да ја нанесете. Но, во случај прекумерно да нанесете пудра или...

Николина Пишек често го користи својот Инстаграм профил за да не потсети на лето или пак само да се сети на летниот период. Иако таа...

Дожд паѓаше во текот на првиот и на почетокот на вториот сет на дуелот помеѓу Ѓоковиќ и Мареј, но судијата Штајнер одлучи дека има...

Статистички гледано, Реал не памети тренер кој поубедливо стартувал на клупата од Зинедин Зидан. Легендарниот француски фудбалер од оваа сезона е прв тренер на својот...

Германско јазичниот центар во Скопје, во соработка со Амбасадата на Сојузна Република Германија во Скопје во вторник, во 19 часот во МКЦ, Кино Фросина,...

Шампионското славје во Лестер полека се примирува, но навивачите на оваа екипа пронајдоа нов начин како да му одадат почест на нивниот ментор, кој...