Барселона со нов договор за Меси од 35 милиони евра

Барселона со нов договор за Меси од 35 милиони евра

39
0
СПОДЕЛИ

Лионел Меси е пред потпис на новиот договор со Барселона, а би требало да добива по 35 милиони евра во една година и плус бонуси.

Ова е сума поголема за шест милиони од досегашната, а веројатно ќе биде и доволна за Меси да остане во екипата.

Со оглед на тоа што договорот му истекува во 2018 година, во клубот сакаат да го задржат и да го имаат во своите редови уште долго.

Меси во последно време се двоумеше околу ставањето на потписот, но новата понуда сигурно ќе го премисли, па најдобрата напаѓачка тројка во светот ќе остане заедно на „Ноу Камп“ уште долго.

меси

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР