Home LIFE STYLE Дадаристика ДАДАРИСТИКА – Некои скоцкани со стил, други тотално демоде. Дадар коментира за...

ДАДАРИСТИКА – Некои скоцкани со стил, други тотално демоде. Дадар коментира за гостите на годинешнава Златна Бубамара

320
7
SHARE

Од денеска на ХИТ ПОРТАЛ – Дадаристика нова рубрика за сите наши редовни посетители.

Секоја недела во оваа подкатегорија редовно ќе можете да ги читате коментарите за најдобрите и најлошите стајлинзи на нашите и светските ѕвезди како и советите на Дадар поврзани со шминката и фризурата на јавните личности.

Исто така доколку бидете од оние кои ќе се вклучат со свои коментари, Мое Студио – Дадар ви подготвува многу интересни подароци и изненадувања.

За почеток, Дадар го оцени стајлингот на некои од нашите популарни ѕвезди кои беа дел од Златната Буба Мара која се одржа минатата недела.

Еве го неговото мислење за стајлингот на Андријана Јаневска, Игор Џамбазов, Викторија Лоба, Кили, Сашко Коцев….

[box_info]Користете ги стрелките за промена на фотографија и коментар.[/box_info]

[slider][pane]

Адријана Јаневска

Андријана има спектакуларен глас, но кога ја гледам не можам, а да не помислам дека сме во некое друго време. Фризурата е тотално демоде, а фустанот нејасен. Жалам што една толку убава и талентирана дама никако не и успева да се нашминка соодветно за нејзиниот лик и тоа убаво да го усогласи со фризура и облека.

[/pane][pane]

Игор Џамбазов

Нежна розе кошула за овој нежен џин. Мајсторски и во негов стил.

[/pane][pane]

Кили

Кили за градоначалник! Уживав во неговиот аутфит. Човекот си има изградено соодветен имиџ на својот дух и шарм.

[/pane][pane]

Сашко Коцев

Префинет, со стил, елегантен во идејата на Бицијани. Помалку се чувствува уштиркано затоа што тоа не е негов стил, но тоа е тотално неважно со оглед на неговиот талент.

[/pane][pane]

Калиопи 

Калиопи ја познавам како подраматично средена дива, иако морам да признаам дека класично-бизнис стилот преубаво и стои, посебно со фактот дека е ослабена.

[/pane][pane]

Групата Фрајле

Девојките ме изненадија со својот глас, а богами и стас. Освен што врвно пејат, исто така знаат и да се стилизираат. Шминка, облека и фризура комплетни. Браво.

[/pane][pane]

Викторија Лоба

Лоба е се поубава и поубава. Во овој случај диско фустанот ми се допаѓа, но сметам дека не одговара на нејзиното тело. Фризурата би требало да биде поедноставна и посмирена за волку светликав стајлинг. Шминката треба да биде во посмирени тонови. Целта на шминката е да ја истакне нејзината убавина, а не да ја маскира.

[/pane][/slider]

7 COMMENTS

 1. Ti, Dadar si totalno promasuvanje.

  Komentarite nitu se humoristicni i proniklivi, daleku od toa deka se profesionalni i soodvetni za nekoj sto sebesi se deklarira za umetnik.

  Ti si samo smesen vo tvojot obid da bides smesen.

 2. Bravo za novata rubrika. Dadar super si i sekogas mi e interesno da gi slusam i citam tvoite komentari. Bravo

 3. Loba se napravila kako kjofte a go oblekla ova/?! Totalen nevkus e i koga kje ja vidam na densko kafe vo grad pa kamo li za scena…..stvarno e ocajna i mizerna vo sekoj pogled,a Dadar kje izvinis za Andrijana bidejki preubavo izgledase i bleskase ne bese kako ovaa so metlava na glavata

 4. Za osoba A …ti si rodena promasena gledaj malku so toa ocite i ne vregaj utnata og gospod si ,a za smesna da ne zborime …letkajjjj toj e umetnik se pogolem i pogolem i ke ostane takov !!!!!!!!! samo napred Dadar !!

 5. Hmmm…vo odnos na toa kako izgledase porano Andrijana sega malku se podobrila…ne deka e vo tek so ostanatite na scenata ama mislam deka samata kako da ne si dozvoluva promeni..se taka skromno, skromno soglsano mozebi na godinite iako zvezdite nadvor od drzavava na toj nacin si gi krijat godinite-so dobar izgled i i skockani od glava do peti…sepak mislam deka bar sminkata i e podobra sega-oblekata proagja nekako:)Loba ko sto pati da ja vidovme vo posledno vreme so toj tip na fustan..specificna e ama ko za vo takov fustan ne mi izgledase mn privlecno

 6. Se soglasuvam so Dadar za kritikata, Andrijana e prekrasna talentirana devojka, no stajlingot i e promashaj. Za frizurata nemam komentar, samo bi dodala deka mozela da ja ostavi kako shto stanala od sabajle, definitivno po stilski bi izgledalo.

 7. Dadar kako i sekogas…uspesen vo svojata profesija,dokazana licnost od koja covek moze mnogu da nauci…BRAVO!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here