Home LIFE STYLE Датумот на раѓање открива какви секс фантазии имате

Датумот на раѓање открива какви секс фантазии имате

133
0
SHARE

Датумот на раѓање влијае на вашиот интимен живот, па според хороскопот може да се открие какви сексуални фантазии има секој хороскопски знак.

Погледнете каква фантазија има вашиот партнер:

Овен

Адреналинот е тоа што луѓето во овој знак го сакаат во секој сегмент од животот. Нив ги возбудува секс на необични места, секс во јавност, па дури и секс на локации кои се опасни по живот. Овновите се незаситни и не знаат за нежен, бавен секс.

Бик

Биковите се големи гурмани кои фантазираат храната да ја стават по телото на партнерот. Слаби се на афродизијаци како што се индиските ореви, школки, вино. Посебно уживаат во орален секс.

Близнаци

Тајно фантазираат за групен секс. Сакаат да експериментираат со позите, а и да имаат секс на необични локации.

Рак

Иако сексот го доживуваат многу интимно, раковите фантазираат за играње улоги во креветот. Би пробале секси костими или некоја секс играчка. Нив им е многу важно да имаат долга предигра.

Лав

Лавовите ги возбудува помислата да имаат секс роб. Исто така фантазираат и за секс во природа. Тие посебно уживаат додека го гледаат партнерот како се соблекува.

Девица

Луѓето родени во овој знак се затворени и не пуштаат секого во својот кревет. Тие фантазираат за доминантен секс.

Вага

Вагите се разиграни и сензуални во креветот, а за време на сексот сакаат секси зборување и малку грубост. Најголема фантазија им е секс со елегантен и гламурозен партнер на префинето место.

Шкорпија

кај нив либидото е навистина јако и знаат да бидат зависни од секс. Сакаат да пробаат се, а најмногу ги возбудува кога тие се доминантни во креветот.

Стрелец

Тука се работи за вистински секс авантуристи кои ги возбудува помислата дека ќе бидат откриени. Често фантазираат за секс на прометни локации и секс пред други.

Јарец

Многу се страствени во креветот и постојано истражуваат што е тоа што може да ги возбуди. Фантазираат за садо-мазо игри во кои тие доминираат.

Водолија

Луѓето родени во овој знак фантазираат за онлајн секс, додека двајцата се снимаат со камера. Најголема фантазија им е да имаат групен секс.

Риба

Најголемата фантазија на робите е да се снимаат додека имаат секс и потоа да ја гледаат снимката. Дел од телото кое најмногу ги возбудува се стапалата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here