Џоковиќ заплака: За најдобриот светски рекет Олимпијадата заврши (видео)

Џоковиќ заплака: За најдобриот светски рекет Олимпијадата заврши (видео)

34
0
СПОДЕЛИ

Србинот со солзи во очите го напушти теренот по поразот, свесен дека Дел Потро е тенисерот кој е нерешлива енигма за него на Олимписките игри, откако и пред четири години во Лондон го загуби натпреварот за бронзениот медал токму од Аргентинецот.

За најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ од Србија заврши настапот на Олимписките игри во Рио во сингл-конкуренција.

Хуан Мартин дел Потро го елиминира светскиот рекет број 1 уште во 1. коло на тенискиот турнир во поединечна конкуренција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР