Диско треска : Децата од Куманово го воодушевија жирито на „Јас имам...

Диско треска : Децата од Куманово го воодушевија жирито на „Јас имам талент“ (видео)

33
0
СПОДЕЛИ

12-те кумановчиња на возраст од 12 до 8 години дел од танц групата „Funny kids“ го воодушевија жирито на талент шоуто „Јас имам талент“ со кореографија на диско музиката од седумдесетите.

„Сите деца кои ги гледав од Македонија се многу талентирани. Костимите, наочарите, кореографијата, бевте фанстастични“, рече Ана Николиќ.

Жика Тодоровиќ рече дека со настапот го вратиле во младоста, а Раста пак изјави дека се одлични.

Погледнете го видеото и оценете сами.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР