Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Доналд Трамп: „Ана Ивановиќ е најубавата спортистка што сум ја видел“

Доналд Трамп: „Ана Ивановиќ е најубавата спортистка што сум ја видел“

84
0
SHARE

Новиот претседате на САД, Доналд Трамп, неодамна откри дека најубава спортиска му е српската тенисерка Ана Ивановиќ.

„Таа е најубавата спортистка која сум ја видел. Едноставно најубава“, изјави Трамп кога ја запозна Ана.

Во таа прилика Ивановиќ се пофали со фотографија на Твитер на која напиша: „Состанок со шефот“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here