Драмски театар одбројува 70 дена до 70 години од првата премиера

Драмски театар одбројува 70 дена до 70 години од првата премиера

435
0
SHARE

Драмскиот театар Скопје денеска почнува со 70 дневно одбројување до големиот јубилеј 70 години од првата премиера во НУ „Драмски театар“.

Драмскиот театар – Скопје информира дека по тој повод во следните 70 дена ќе понуди многу содржини.

На 21 април 2016 година, денот кога Драмски театар ќе наполни 70 години ќе биде премиерно изведена претставата „Буре Барут“ од Дејан Дуковски во режија на Сашо Миленковски.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY