Home ЗАБАВА Гаџети Едноставен трик со кој ќе ги отстраните гребаниците на телефонот

Едноставен трик со кој ќе ги отстраните гребаниците на телефонот

338
0
SHARE

Ви откриваме едноставен трик со помош на кој ќе ги отстраните гребаници од вашиот телефон.

Се што ви е потребно е сода бикарбона, малку вода и сад во кој ќе ги измешате овие состојки.

Промешајте ја смесата додека не се соедини, а потоа нанесете ја на парче ткаенина и со кружни движења нанесувајте врз оштетениот дел од телефонот. Потоа со крпа полирајте го телефонот.

Пробајте го овој трик и ќе бидете воодушевени од резултатот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here