Home ИНТЕРВЈУ Ексклузивно интервју со романската атракција Ина (видео)

Ексклузивно интервју со романската атракција Ина (видео)

201
0
SHARE

Романската атракција Ина имаше незаборавен настап на сцената на овогодинешниот „Пивофест“ во Прилеп.

26-годишната Ина зад себе веќе има неколку хитови кои се искачија на првото место на европските Билбод листи, а нејзиниот албум „Hot“ достигна интернационален успех појавувајки се дури и на светските музички листи.

Пред настапот во Прилеп згодната Ина во интервју за „Екстра Ексклузив“ откри како е да се биде ѕвезда од светски рамки.

1. Ина добредојде во Македонија. Прв пат ли си овде?

Да, прв пат сум овде и сум многу среќна.

2. Од неодамна го објави твојот трет албум „Party Never Ends“,кои се твоите ипмпресии од него?

Ми се допаѓа многу, пред се тоа е мој албум и нормално е да го кажам ова. Сакам да кажам дека премногу работев на него.

Почнав да пишувам текстови за моите песни, а албумот напредува одлично, гледам дека моите фанови навистина уживаат слушајќи ја мојата музика.

Се чувствувам малку одговорна за тоа…се чувствувам добро, фантастично и морам да кажам дека јас постојам за моите фанови и сакам да им се заблагодарам за целата поддршка која ми ја даваат на мојата Фејсбук страна, на радио станиците кога ги бараат моите песни.

И да се чувствувам одлично, се чувствувам среќно, мислам дека дури немам време да сфатам дека сум успешна и дека имам број еден хитови и сакам само да живеам како да сум само кул девојка која понекогаш излегува на сцена и пее за луѓето како нормална работа.

3. Тешко ли е да живееш нормален живот?

Пааа… не е тешко… ако сакаш да ти биде тешко тогаш ќе живееш така. Ако сакаш да ти биде едноставно и ако сакаш да го правиш тоа што го сакаш, тогаш е полесно.

Неможам баш да кажам дека е многу тешко и исцрпувачки, дека не ве советувам да бидете пејач… не, воопшто не е така. Тешко е понекогаш, но затоа што го правам тоа што го сакам, тоа е мојот живот и ми се допаѓа,ми се допаѓа многу.

4. Дали имаш пријатели помеѓу славните личности?

Имам пријатели… работам со големи уметници ако зборуваме за продуценти. Имам пријатели со кои соработувам како FLO RIDA, а ги познавам скоро сите познати ди џеи затоа што настапувам со нив на Ибица, таму заедно се забавуваме… имам многу пријатели, дури и неможам да се сетам сега …не сакам да се фалам со ова.

Прекрасната Ина и  нејзиното ексклузивно интервју за Македонската публика можете да го погледнете во продолжение.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here