Гардисти паѓаа во несвест на роденденот на кралицата Елизабета (видео)

Гардисти паѓаа во несвест на роденденот на кралицата Елизабета (видео)

33
0
СПОДЕЛИ

Пет гаристи паднаа во несвест за време на традиционалната парада во Лондон, по повод роденденот на кралицата Елизабета Втора.

Причината за тоа се автентичните шубари од мечка, кои се составен дел од гардиската униформа, која војниците ја носеле на температура над 25 степени.

Сите гардисти биле изнесени од толпата, прегледани од доктори и установена им е дехидрација.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР