Home ЗАБАВА Ги фаќал гостинките за задник: Тепачка на македонска свадба во Сиднеј (фото)

Ги фаќал гостинките за задник: Тепачка на македонска свадба во Сиднеј (фото)

142
0
SHARE

Во светските медиуми денеска беше објавена веста за скандал на македонска венчавка во Австралија.

Венчавката на Метју Карионе и Ребека Бечваровска станала хаос откако се случила групна тепачка помеѓу гостите.

На свадбата во Сиднеј биле поканети 200 гости, а еден од нив започнал да ги фаќа дамите за задниците.

Кога тоа го сторил на девојката на кумот, ситуацијата екслирала и започнала тепачката.

Скандалот ескалирал, пред ресторанот, а интервенирала и полицијата.

Мајката на невестата, Зорица, за „Дејли Телеграф“ изјави дека младите не дозволиле тепачката да ја уништи нивната свадба, а тие среќни заминале на меден месец“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here