Ги засени сите: Кејт Мидлтон ја носеше круната на принцезата Дијана

Ги засени сите: Кејт Мидлтон ја носеше круната на принцезата Дијана

5872
0
СПОДЕЛИ

Синоќа во Бакингамската палата беше одржан банкет во чест на шпанскиот принц Филип и принцезата Летиција.

На банкетот присуствуваа Кејт Мидлтон, принцот Вилијам и принцот Хари, па дури и кралицата Елизабета Втора.

Секако од сите кралски членови од двете семејства, војводката од Кембриџ повторно го привлече целото внимание, носејќи ја круната на принцезата Дијана.

Кејт носеше нежно розев фустан од тантела, кој само го истакна кралската круна.

Како ви се допаѓа?

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР