Home ШОУ БИЗз Мак сцена Го испрати во пензија: Што објави Лила за коментаторската легенда Златко Калински

Го испрати во пензија: Што објави Лила за коментаторската легенда Златко Калински

143
0
SHARE

Легендарниот спортски коментатор Златко Калински синоќа го одработи последниот телевизиски пренос.

Пред заминувањето во пензија, тој го коментираше натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите меѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид.

Овој меч беше последен за легендарниот коментатор, иако за неговото враќање во финалето беше покрената петиција на социјалните мрежи.

И додека неговите колеги и фанови се зборуваат со него и оддаваат почит на неговата кариера, од јавните личности тоа го стори и Лила Филиповска.

Таа на Инстаграм објави фотографија, погледнете.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here