Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Го откажа настапот: Селин Дион одбива да пее на инаугурацијата на Доналд...

Го откажа настапот: Селин Дион одбива да пее на инаугурацијата на Доналд Трамп

81
0
SHARE

Откако Андреа Бочели одби да има настап на инагурацијата на Доналд Трамп, тоа го направи и Селин Дион.

Според пишувањата на светските медиуми, Стив Вајн пријателот на Трамп кој поседува хотели во Лас Вегас, пред неколку месеци на претседателот му соопштил дека француската пејачка ќе го прифати предлогот.

Но, по се изгледа Селин се предомисли.

Селин Дион

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here