Готово е: Де Брујн оди во Манчестер Сити, ќе биде најплатен фудбалер...

Готово е: Де Брујн оди во Манчестер Сити, ќе биде најплатен фудбалер во Премиер лигата

56
0
СПОДЕЛИ

Белгискиот напаѓач ќе го напушти Волфсбург.

Откако Кевин Де Брујн ја одби понудата на Волфсбург вредна 60.000.000 евра за продолжување на договорот на пет години, се знаеше дека ќе замине од германскиот тим. Манчестер Сити му понуди непристоен предлог, нешто што не може да се одбие.

Белгиецот стана најскап играч во историјата на германскиот фудбал и петти најскап во историјата на фудбалот. Сити ќе му исплати на Волфсбург обештетување од 80.000.000 евра!

Повеќе спорт на sport365.mk.

фудбал

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР