Home ШОУ БИЗз Евровизија Јана Бурческа го покажа вереничкиот прстен (фото)

Јана Бурческа го покажа вереничкиот прстен (фото)

213
0
SHARE

Јана Бурческа синоќа не успеа да се пласира во финалето, но секако оваа Евровизија ќе ја памети цел живот.

Откако со промо видеото објави дека е бремена, пејачката не ни замислуваше дека нејзиниот избраник ќе ја побара за жена.

Александар ја запроси Јана пред камерите и пред 200 милиони гледачи кои ја следеа полуфиналната вечер.

Солзи радосници и многу честитки од „зелената“ соба во Киев, а неколку минути по убавиот чин на Интернет се појави фотографија од прстенот.

Честитки!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here