Home ШОУ БИЗз Мак сцена Јана Бурческа стана мајка: Ќерката доби уникатно име

Јана Бурческа стана мајка: Ќерката доби уникатно име

2819
0
SHARE

Јана Бурческа вчера на свет го донесе своето прво дете, ќерката Дона.

Мајката и бебето се во одлична состојба, велат извори блиски до пејачката.

Само за потсетување, Јана откри дека е бремена во прекрасното видео со кое се претстави на Евровизија.

По настапот, нејзиното момче ја запроси пред целата јавност, а неодамна среќниот пар се венчаше.

Честитки!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here