Home ЗАБАВА Луд Свет Јапонската принцеза поради љубовта ќе остане без титулата

Јапонската принцеза поради љубовта ќе остане без титулата

190
0
SHARE

Внуката на јапонскиот император Акихита се подготвува за свадба и поради љубовта ќе остане без титулата принцеза.

Јапонската телевизија NHK јавува дека принцезата Мако набрзо ќе стапи во брак со Кеим Комуро со кој заедно стидирала на Маѓународнот католички универзитет (ICU) во Токио.

Рекреативниот скијач, виолинист и кувар Комуро 25 годишната принцеза Мако ја запознал пред пет години на забава во Shibuyji, и од тогаш редово се среќаваат.

Од палата Акихита не ја потврдуваат информацијата за мажењето на принцезата Мако.

Женските членови на јапонската монархија имаат почесна титула принцеза, но не стануваат владетели. Со мажењето остануваат без таа титула.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here