Home ШОУ БИЗз Евровизија Како помина првата евровизиска проба за Јана Бурческа (видео)

Како помина првата евровизиска проба за Јана Бурческа (видео)

220
0
SHARE

Јана Бурчевска веќе застана на Евровизиската сцена во Киев, каде на 11-ти мај ќе ја претставува Македонија.

„Dance Alone“ ја доживеа својата прва проба на која Јана се снајде одлично.

Евровизија годинава се одржува во Уркаина, од 9 до 13 мај, а ние се надеваме на финале.

До тогаш погледнете ја пробата на Јана.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here