Home СПОРТ Кој ќе игра на местото на Пепе во Реал Мадрид следната сезона

Кој ќе игра на местото на Пепе во Реал Мадрид следната сезона

156
0
SHARE

Реал Мадрид на крајот на сезоната после десет години ќе се раздели со дефанзивецот Пепе, а шпанските медиуми пренесуваат дека раководството на „кралскиот“ клуб веќе нашло замена за Португалецот.

Станува збор за фудбалерот на Борусија Дортмунд, Сократис Папастатопулос, кого „кралевите“ го следат веќе подолго време и медиумите тврдат дека токму гркот е трансфер број еден за засилување на дефанзивната линија.

Папастатопулос веќе седум сезони е во Бундес лигата, а претходно го носеше дресот на Милан, но „милионерите“ сигурно нема лесно да се откажат од него, па Реал треба да спреми примамлива понуда.

Сократис Папастатопулос

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here