Home СПОРТ Кошарка Куманово им ги исече крилјата на Соколите

Куманово им ги исече крилјата на Соколите

364
0
SHARE

Со фуриозна последна четвртина, Кумановци го совладаа директниот конкурент за што повисока позиција на табелата, во случајов втората.

Сино-белите победија среде Скопје за вториот триумф во три меча против екипата од Карпош, сезонава.

Јаневски беше фаулиран во последните моменти и погоди 3 од 4 слободни фрлања, со што ја запечати победата на гостите, кои што имаа и шут за изедначување и најверојатно за продолженија, но Кнежевиќ промаши од чиста ситуација под кошот.

Повеќе на www.sportmax.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here