Home СПОРТ Кошарка Легендарниот Тим Данкан ја заврши својата кариерата

Легендарниот Тим Данкан ја заврши својата кариерата

97
0
SHARE

Легендарниот кошаркар на Сан Антонио Спарс ја заврши својата кариера, која ја мина во еден клуб и со кој стана НБА шампион во 1999, 2003, 2005, 2007 и 2014 години.

Данкан беше драфтуван од Сан Антонио во 1997 година, а за 19 сезони минати во НБА беше избран за руки на годината, двапати беше избран за МВП на регуларниот дел на првенството и трипати за МВП на финалето.

Тој 15 сезони беше биран за Олстар натпреварите, а девет пати беше биран и во стартната постава.

Тим Данкан

Повеќе информации на: sportmax.com.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here