Македонија е осминафиналист по ремито на Словенија и Тунис

Македонија е осминафиналист по ремито на Словенија и Тунис

20
0
СПОДЕЛИ

Македонската ракометна репрезентација иако денеска е слободна, обезбеди пласман во 1/8 финалната фаза на Светското првенство во Франција.

За таквиот епилог е должен нерешениот резултат на мечот Словенија-Тунис кој заврши 28 спрема 28 со што Тунижаните дефинитивно ќе останат на 5 место во групата додека Македонија и Исланд во меѓусебната средба ќе одлучат кој ќе го освои третото место.

Нашата селекција денеска во Мец го одработи редовниот тренинг пред утрешниот дуел со фаворитот Шпанија.

ракомет

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР