Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Меган Маркл пишува историја: Ќе биде прва која ќе го прекрши овој...

Меган Маркл пишува историја: Ќе биде прва која ќе го прекрши овој кралско протокол

1474
0
SHARE

Портпаролот на Кесингтонската палата потврди дека Меган Маркл ќе го придружува принцот Хари и неговото семејство во црква за Божиќ.

Меган ќе биде во присуство на кралицата Елизабета, принцот Вилијам, војводката Кејт Мидлтон и нејзиниот вереник принцот Хари.

Кралското семејство секоја година за Божиќ има своја традиција во ја посетува црквата St Mary Magdalene.

А, со тоа што актерката ќе се појави со нив, таа ќе запише историја.

Меган ќе биде првата свршеница која присуствувала со семејството на Божиќ.

Само за потсетување, по свршувачката на Вилијам и Кејт во октомври 2010-та година, војводката не беше дел од Божиќната традиција на кралското семејство.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here