Home ЗАБАВА МИНИ ВЕСТИ: Денес почнуваат најзабавните вести во Македонија!

МИНИ ВЕСТИ: Денес почнуваат најзабавните вести во Македонија!

5111
0
SHARE

Информативните емисии на нашите телевизии се секогаш помеѓу најгледаните, но дали сте се запрашале како изгледаат најинтересните вести во македонскиот етер?

Тие се едукативни, забавни, културни, спортски, спонтани и секогаш искрени, нив ги водат деца од предучилишна возраст и се викаат „МИНИ ВЕСТИ“.

„МИНИ ВЕСТИ“ е дневна детска емисија со времетраење од десет минути во која улогата на „сериозни“ презентери, новинари, репортери и синоптичари ќе им припадне на најмалите и најискрените.

Детските вести се во продукција на „Хит Медиа“, а како продуцент и проект-координатор се јавува македонскиот водител, Ненад Ѓеоргиевски.

„Од кога станав родител, нормално приоритетите во животот ми се променија. Инспириран од моите деца кои како сунѓер впиваат се што ќе видат и слушнат, сфатив дека на телевизија нема детска емисија која има образовен, но и забавен карактер. Со тимот од мојата продукција решивме да ги создадеме „Мини Вести“, а децата, но и родителите во Македонија да имаат  10 квалитетни минути поминати пред телевизор“, вели Ненад.

Детските вести стартуваат денеска во 18:45 минути на „Телевизија Нова“, и уште 8 регионални телевизии низ Македонија.

„МИНИ ВЕСТИ“ постојат за деца кои незнаат да читаат весници, телопи и реклами и родители кои немаат време да одговорат на секое „ЗОШТО“?

Малите сезнајковци се подготвени, да ве информираат за се од понеделник до петок во истиот термин.

Подгответе го целото семејство и гледајте ги првите „МИНИ ВЕСТИ“, најзабавните вести во Македонија!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here