Home СПОРТ Останато Надал преку Бердих обезбеди меч за титулата во Мадрид

Надал преку Бердих обезбеди меч за титулата во Мадрид

102
0
SHARE

Рафаел Надал го победи Томаш Бердих со 7:6, 6:1 и се пласира во финалето на Мастерсот во Мадрид.

Шпанскиот тенисер одигра квалитетен меч против Чехот, и заслужено се избори за 41.Мастерс финале во кариерата, а вкупно 94.

Прочитајте повеќе на: sport365.mk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here