Најбизарната Мет Гала досега: Што носеа ѕвездите

Најбизарната Мет Гала досега: Што носеа ѕвездите

747
0
SHARE

Синоќа во Њујорк се одржа традиционалната Мет Гала.

На „забавата на годината“ се појавија најголемите ѕвезди во Холивуд, а оваа година темата беше „Rei Kawakubo/Comme des GarçonsЕ: Art of the In-Between“.

И секако славните се обидоа да блеснат на црвен иот тепих и да ја изразат својата уметничка страна, но колку тоа им успеа погледнете низ фотогарфиите.

Едно мора да признаеме, ова беше најчудната Мет Гала досега.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY