Home ЗАБАВА Научниците потврдија: Вака треба да изгледа совршеното женско тело

Научниците потврдија: Вака треба да изгледа совршеното женско тело

138
0
SHARE

За британската старлета Кели Брук и нејзините облини сигурно сте слушнале.

Британката во најновото истражување кое беше направено на универзитетот во Тексас, беш прогласена за жена со идеално тело и пропорции.

Истражувањето ги вклучувало факторите како висина, тежина, должина на коса и облик на лице.

Па резултатите покажуваат дека телото за кое многу жени мислат дека би изгледало подобро со минус некој килограм е всушност идеално.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here