Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Небојша Глоговац ќе биде погребан до својот пријател и колега

Небојша Глоговац ќе биде погребан до својот пријател и колега

1429
0
SHARE

Небојша Глоговац денес ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани на гробиштата во Белград.

Вечното почивалиште на актерот ќе биде покрај Милорад Мандиќ – Манда, во истиот ред каде што почиваат и Драган Николиќ и Велимир Бата Живојиновиќ.

Неговата комеморација ќе започне во 11 часот во Југословенскиот драмски театар, на кој ќе зборуваат голем број негови колеги.

Инаку Небојша почина од рак на белите дробови.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here