Home КУЛТУРА Кино Недела на современ јапонски филм во Кинотека на Македонија

Недела на современ јапонски филм во Кинотека на Македонија

189
0
SHARE

Филмскиот циклус „Недела на современ јапонски филм 2015“ од утре до сабота ќе се прикажува во Кинотеката на Македонија.

Сите филмофили и љубители на јапонската култура ќе имаат можност да погледнат филмови во најразлични жанровски категории.

Годинава тематската целина на филмскиот избор е „Динамична Јапонија“. Ќе бидат прикажани филмот со боречки вештини „Танчарот карате кид“, акциониот филм „Опасни женски“, комедијата „Кралот на извинувањето“ и документарецот „Филм за Накамура Канзабуро“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here