Неверојатните промашувања на Пандев на мечот со Израел (видео)

Неверојатните промашувања на Пандев на мечот со Израел (видео)

81
0
СПОДЕЛИ

Горан Пандев, капитенот на македонската фудбалска репрезентација и играч на италијанскиот калчолигаш Џенова, синоќа на мечот со Израел потфрли.

Поранешниот фудбалер на Лацио, Интер и Наполи имаше две одлични шанси да го отвори резултатот на мечот, но и двете ги промаши.

Иако даде се на вечерашниот дуел со Израел, сепак не придонесе директно за Македонија да го избегне поразот.

Денес сите ги коментираат неговите промашувања, погледнете ги.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР