Home ШОУ БИЗз Музика Нов албум на Стинг во септември

Нов албум на Стинг во септември

51
0
SHARE

Британскиот пејач Стинг го најави новиот албум со наслов „The Last Ship“ кој ќе се најде пред публиката на 24 септември.

Албумот, 11-ти по ред за музичарот, а прв кој излегува после материјалот „Scred Love“ од 2003 година, е дел од истоимениот поширок проект кој вклучува и мјузикл кој ќе се занимава со историјата на британското место Волсенд каде е роден Стинг, пренесува New York Times.

Мјузиклот ќе го режира Џо Мантело, режисерот на мјузиклот „Wicked“ и косценаристот на последниот филм за Џејмс Бонд – „Skyfall“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here