Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Нова трагедија во семејството на Селин Дион: И нејзината сестра боледува од...

Нова трагедија во семејството на Селин Дион: И нејзината сестра боледува од рак

80
0
SHARE

После смртта на нејзиниот брат и на сопругот, пејачката Селин Дион проаѓа низ уште една семејна трагедија.

Таа за американските медиуми изјавила дека нејзината сестра боледува од рак.

„Мојата сестра се бори против рак.Моментално има 40 килорами“, раскажала пејачката.

Селин Дион

Нејзиниот сопруг, Рене Анжели почина од рак на грло, а само два дена подоцна почина и нејзиниот брат Даниел исто така од рак.

Таткото на популарната пејачка почина во 2003 година од рак на коски.

Селин Дион

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here