Home ШОУ БИЗз Балкан Ова е македонскиот дизајнер кој креаираше за Сораја

Ова е македонскиот дизајнер кој креаираше за Сораја

1169
0
SHARE

Македонскиот дизајнер Златко Јовановски дизајнираше за Сораја.

Тој го изработи контроверзниот фустан со кој српската старлета се појави во емисијата „Амиџи шоу“.

Сораја се појави во креација во која за едната града недостигаше парче ткаенина во дизајнот.

Креацијата е со потпис ЈЗЈ.

Инаку ваква креација претходно носеше Ники Минаж.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here