Home ШОУ БИЗз Мак сцена Ова е неостварената желба на Тоше: Сакал да пее…

Ова е неостварената желба на Тоше: Сакал да пее…

2230
0
SHARE

Денеска Македонија, но и Балканот одбележуваат десет години без нашиот Тоше Проески.

Музичкиот ангел за жал имал една неостварена животна желба.

Тоше многу сакал да игра во операта „Vreme Cigana“ на Емир Кустурица.

Како што дознаваат српските медиуми, музичката легенда се пријавил на кастингот, каде улогата на Перхан за жал ја добил талентираниот Стеван Анѓелковиќ.

„Тоше беше многу заинтересиран за проектот на Кустурица. Имаше сјаен вокал, физички изглед, знаење и популарност. Се пријави на кастингот. Беше еден од најбараните пејачи, но за жал не успеа да се вклопи во оваа улога. Никогаш не ја прежали оваа опера“, вели извор за српските медиуми.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here