Home ШОУ БИЗз Балкан Ова е последната фотографија од покојниот Манда

Ова е последната фотографија од покојниот Манда

85
0
SHARE

Милорад Мандиќ-Манда вчера почина на 56 години на сцената на белградскиот театар за деца „Вук Караџиќ“.

Тој за жал почина за време на детската претстава во која ја имаше улогата на капетан Кука.

Манда само десеттина минути пред почетокот на претставата, се фотографирал со актерите, облечен во костимот во кој и почина.

последната фотографија а манда

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here