Пејачот наполни 45 години: Северина му го честиташе роденденот на Жељко Јоксимовиќ

Пејачот наполни 45 години: Северина му го честиташе роденденот на Жељко Јоксимовиќ

39
0
СПОДЕЛИ

Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ вчера го прослави својот 45 роденден.

Пејачот доби многу честитки како од колегите, така и од своето семејство, а меѓу честитките се прикличи и хрватската пејачка Северина.

Таа роденденот му го честита со заедничка фотографија на која напиша: „Среќен роденден тато Жељко!“.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР