Home ШОУ БИЗз Балкан По концертот во Скопје, Жељко Јоксимовиќ со порака на македонски (фото)

По концертот во Скопје, Жељко Јоксимовиќ со порака на македонски (фото)

3212
0
SHARE

Жељко Јоксимовиќ овој викенд имаше концерт во Скопје и приреди вистинско музичко уживање.

Пејачот вечерта ја отвори со хитот „Лудак како јас“, а потоа се редеа „Звезда“, „Либидо“, „Тело вретено“, „Супермен“ и многу други.

Вечерта како специјален гостин на сцената се појави и неговата колешка од Србија Јелена Томашевиќ, со која испеа неколку македонските народни песни.

Атмосферата беше одлична, а посетителите во еден глас ги пееа неговите хитови.

По завршување на концертот, на оицијалната фан страна на Жељко беа објавени фотографии, но и благодарност.

Жељко се заблагодари на српски, но и на македонски јазик.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here