По триумфот над Исланд, македонските ракометари со победничка фотографија!

По триумфот над Исланд, македонските ракометари со победничка фотографија!

188
0
СПОДЕЛИ

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа славеше голема победа против репрезентацијата на Исланд.

30-25 беше крајниот резултат постигнат на теренот во „ Борис Трајковски“.

Со ова Македонија го продолжи патот за пласман на ЕП во Хрватска во 2018-та година.

Ракометарите успеаа да извојуваат победа над Исланд по речиси девет години од последниот успех во дуелите со оваа селекција.

Па нормално дека на среќата и немаше крај, а радоста од теренот се префрли во соблекувалната и беше овековечена со селфи.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР